Projekat podržali

Evropska Unija

Soros

Sponzori mreže

 

EurActiv Newsletter
Prijava na NewsLetter


Tadić, Pahor i Kosor se dogovorili o privrednoj saradnji      

Objavljeno : 01.04.2011. Štampa El. pošta bookmark
 

Predsednik Srbije Boris Tadić i premijeri Hrvatske i Slovenije, Jadranka Kosor i Borut Pahor, istakli su 1. aprila u Smederevu prijateljske odnose tri zemlje i založili se za unapređenje ekonomske saradnje, zajedničko rešavanje otvorenih pitanja i suzbijanje organizovanog kriminala. Novi trilateralni sastanak bio je povod za različite inicijative - od poziva da se podrži stvaranje regionalnog tržišta za hartije od vrednosti do rešavanje imovinskih i drugih pitanja izbeglica.

 

Tadić i Jadranka Kosor su na konferenciji za novinare izrazili spremnost da se do kraja reši pitanje nestalih u ratovima 1990-ih godina i najavili donatorsku konferenciju u septembru za rešavanje problema smeštaja izbeglica."Postoje serije bilateralnih sporova koji nisu još rešeni, ali mi smo duboko uvereni da i najteži problemi mogu i moraju biti rešeni u najskorijem periodu", rekao je Tadić.

 

Tadić i Jadranka Kosor su izrazili međusobnu podršku u evrointegraciji dve zemlje, dok je Pahor rekao da će Slovenija u Evropskom savetu podržati završetak pristupnih pregovora Hrvatske i da Srbija dobije status kandidata.

 

Kosor je kazala da je Hrvatska predana završetku pristupnih pregovora tokom kojih je morala da savlada 120 merila za prijem u EU. Istakla je da Zagreb podržava evrointegracije Srbije što je potvrđeno predajom prevoda evropskih dokumenta u šta je Hrvatska uložila osam miliona evra. "Evroatlantska perspektiva je sasvim sigurno najbolji jamac sigurnosti i stabilnosti jugoistoka Evrope", rekla je Kosor.

 

Tadić je ocenio da je završetak pristupnih pregovora Hrvatske sa EU "izuzetno važan politički događaj, ne samo za Hrvatsku, nego i za region". To je i znak ostalim zemljama da mogu postati članice EU ako ispune uslove, dodao je on. Srbija želi da ove godine postane kandidat za prijem i da bude utvrđen datum početka njenih pregovora sa EU, a to želi i za Makedoniju, Crnu Goru, BiH i Albaniju. Srbija želi da čitav region bude u EU, rekao je Tadić.

 

Pahor je rekao da je uspešna evrointegracija važna i za rešavanje bilateralnih i multilateralnih pitanja i podvukao da se "ne radi samo o interesu tih država, već i o interesu EU". "Učlanjivanje države u EU je u prvom redu stvar ispunjavanja uslova. Pristup države je i političko pitanje", rekao je Pahor i dodao da će se založiti da Hrvatska u julu završi pristupne pregovre, a da Srbija do kraja ove godine postane kandidat za prijem u EU.

 

Troje lidera je ukazalo i na značaj zajedničke borbe protiv korupcije i organizovanog kriminala. "Veoma je važna borba protiv organizovanog kriminala, jer je to naša zajednička borba. I mislim da smo postigli izuzetne rezultate našim bilateralnim saradnjama ali i na trilateralnom nivou", rekao je Tadić i kao uspešan ocenio postupak posle ubistva hrvatskog novinara Ive Pukanića u Zagrebu. Jadranka Kosor je navela da je borba protiv kriminala i korupcije dostigla "visoke standarde" i izrazila spremnost za veću saradnju državnih institucija.

 

Hrvatska i Srbija dogovorile su se o donatorskoj konferenciji u septembru za rešavanje pitanje izbeglica, rekao je Tadić i dodao da je izražena spremnost za rešavanje problema nastalih tokom ratova.

 

Tadić je rekao da se Hrvatska i Srbija suočavaju s iskušenjem optužnica za ratne zločine i procese koji su vođeni i naveo da će srpsko tužilaštvo sprovesti reviziju ranijih optužnica što će omogućiti da odgovorni za ratne zločine odgovaraju, izrazivši očekivanje da će i Hrvatska izvršiti analizu procesa. "Jedno je nedvosmisleno: Svi koji su počinili ratne zločine treba da odgovaraju. I nikada od optužnica za ratne zločine ne možemo odustajati", rekao je Tadić.

 

Kosor je kazala da je na sastanku izražena spremnost da se ne ponove slučajevi kakav je bio postupak protiv hrvatskog branitelja Tihomira Purde i navela da je potrebno što pre da počne da radi radna grupa koja će analizirati pojedinačne slučajeve.

 

Povodom tužbi pred Međunarodnim sudom pravde, Tadić je rekao da je Srbija spremna da razgovara o povlačenju tužbi, ali da je to pitanje na vladama, dok je Jadranka Kosor rekla da je hrvatska vlada zadužena za to pitanje, ali da o njemu nije razgovarala. Ona je ponovila da je za Hrvatsku "nulto pitanje" zatočenih i nestalih, kao i povratak kulturnog blaga.

Background

Sastanak u Smederevu je drugi po redu zajednički sastanak predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Hrvatske i Slovenije Jadranke Kosor i Boruta Pahora. Prethodni sastanak je održan u martu 2010. u Ptuju, u Sloveniji, kada je i odlučeno da se nastave kontakti u tom formatu kako bi se rešavala pitanja od zajedničkih interesa i jačala saradnja.

 

Slovenija je punopravna članica EU, kojoj je pristupila 2004. godine zajedno sa još 9 zemalja istočne i južne Evrope. Hrvatska ima status kandidata i pregovori o njenom članstvu u EU su u završnoj fazi, dok Srbija na jesen očekuje mišljenje Evropske komisije o svom zahtevu za status kandidata.

 

Hrvatska premijerka će iz Smedereva doći u Beograd gde će u zgradi Vlade razgovarati sa premijerom Mirkom Cvetkovićem. Jadranka Kosor će posetiti i Ambasadu Hrvatske u Beogradu gde će se sastati sa predstavnicima hrvatske manjine u Srbiji.

 

Dogovor o zajedničkom nastupu na trećim tržištima

 

Hrvatska premijerka je naglasila da su na sastanku najviše razgovarali o privrednoj saradnji oceniviši da je "dobra privredna saradnja važna za stabilnost jugoistočne Evrope". "Svakako da smo pokazali još jedanput spremnost da sarađujemo u područjima u kojima vidimo naš interes", rekla je Kosor.

 

"Na današnjem sastanku dogovorili smo se o zajedničkom nastupu na trećim tržištima, kao i da nadležna ministarstva u našim vladama potpišu zajednički dokument" o tome, rekao je Tadić i ocenio da će to poboljšati privrede sve tri zemlje.

 

"Naše zemlje imaju zajednički cilj: da promovišu bližu ekonomsku saradnju ekonomskih entiteta, poslovnih udruženja i agencija odgovornih za ekonomsku promociju u inostranstvu povodom mogućeg zajedničkog predstavljanja i aktivnosti na trećim tržištima", piše u izjavi objavljenoj posle trilateralnog sastanka u Smederevu i dodaje da "ova zajednička izjava daje politički okvir za saradnju u ovom polju".

 

Srbija, Hrvatska i Slovenija planiranju da utvrde mogućnosti za saradnju na trećim tržištima i na konkretnim projektima od zajedničkog interesa. U izjavi se navode građevinska, vojna, automobilska, drvoprerađivačka i prehrambena industrija, saobraćaj i komunikacije.

 

Tri zemlje će redovno komunicirati da bi koordinirale aktivnosti u tim oblastima, piše u izjavi i dodaje da bi kanale komunikacije trebalo da obezbede kopredsednici Zajedničke komisije za ekonomsku saradnju.

 

Komisija za hartije o vrednosti traži podršku za regionalno tržište

 

Uoči sastanka predsednika Srbije i premijera Hrvatske i Slovenije, Komisija za hartije od vrednosti (HoV) obratila se pismom predsedniku Srbije tražeći podršku za stvaranje regionalnog tržišta kapitala. Predsednik Komisije Milko Štimac obratio se Tadiću zato što smatra da je politička saglasnost i podrška od velikog značaja za realizaciju regionalnog tržišta.

 

"Komisija smatra da je predstojeći trilateralni sastanak prilika da se razgovara o političkim mogućnostima za podršku stvaranju regionalnog tržišta", ističe se u pismu.

 

Već više od godinu dana Komisija intenzivno radi na ostvarivanju ideje o formiranju regionalnog tržišta kapitala sa regulatorima susednih zemalja. Osnivanje regionalnog tržišta, na kome bi u trgovini bilo dvdesetak najkvalitetnijih hartija iz regiona, omogućilo bi da se razviju novi instrumenti i dugoročno otvori investicioni interes za velike investitore, kao i zainteresovanost stranih investitora.

 

Ideja formiranja multilateralne trgovinske platforme (MTP) aktuelna je poslednjih godina a prošle godine su se u Opatiji učesnici regionalne konferencije o tržištu kapitala saglasili da je vreme za realizaciju te ideje.

 

U pismu Komisije za hartije od vrednosti predsedniku Srbije ističe se da su tržišta u državama na prostoru bivše Jugoslavije mala i plitka i da izlazak iz tranzicije i ekonomske krize neće doprineti njihovom razvoju i likvidnosti.

 

Komisija je navela da podaci pokazuju da je cela region u 2009. godini imao šest puta manji promet od berze u Budimpešti, pri čemu je promet na berzi u Zagrebu bio 18 a u Beogradu 40 puta manji. Istovremeno je kapitalizacija na tržištima u regionu 50 puta veća nego u Budimpešti, međutim, kvantitet, kako je istakao Štimac, nije dovoljan za povećanje likvidnosti.

 

Na regionalnoj konferenciji o tržištu kapitala održanoj u julu 2010. u Beogradu prihvaćen je Akcioni plan kojim je predviđeno da se potpišu odgovarajuća dokumenta kao osnova za pristupanje realizaciji stvaranja regionalnog tržišta kapitala.

 

Udruženja izbeglica predala peticiju ambasadi Hrvatske

 

Predstavnici 100 izbegličkih udruženja Srba iz Hrvatske i zavičajnih klubova zatražili su 1. aprila od predsednika i premijerke Hrvatske Ive Josipovića i Jadranke Kosor podršku za rešenje imovinskih i drugih problema izbeglih i prognanih Srba iz Hrvatske.

 

Oni su, pošto im nije omogućen sastanak sa Kosorovom tokom njenog boravka u Srbiji, tu podršku zatražili otvorenim pismima koja su predali u ambasadi Hrvatske u Beogradu, a pisma su upućena i klubovima poslanika u Hrvatskom saboru.

 

Predsednik Koalicije udruženja izbjeglica Miodrag Linta rekao je novinarima ispred ambasade da ih u ambasadi nije primio niko od službenika i da su pisma i peticiju, koja nisu ni zavedena, predali radniku obezbeđenja. "Pre 15 dana uputili smo zahtev ambasadoru Željku Kuprešaku da nas primi da mu to predamo, ali nam je on rekao da se za to obratimo međunarodonim organizacijama i institucijama Srbije. Mi smatramo da kao državljani Hrvatske imamo pravo da se obraćamo i hrvatskim institucijama", kazao je Linta.

 

Prema njegovim rečima, Hrvatska je napredovala u rešavanju problema izbeglih i prognanih, kao i problema drugih osoba is Srbije koje imaju nerešena pitanja sa Hrvatskom, ali da ima još mnogo nerešenih problema.

 

Predstavnici Koalicije udruženja izbjeglica zatražili su tim pismima da Hrvatski sabor usvoji Deklaraciju o poštovanju ljudskih prava izbeglih i prognanih, kojom će Hrvatska preuzeti odgovornost za stradanje Srba tokom rata.

 

Peticijom, koju je do sad potpisalo više od 50.000 ljudi traži se sveobuhvatno, pravično i trajno rešenje problema izbeglih i prognanih, kao i oštećenih građana u imovinskim i drugim pravima u Hrvatskoj.

 

Prema rečima Linte, oko 400.000 ljudi iz Srbije na različite načine je oštećeno u Hrvatskoj.

 

Izvor: Beta

 

 
 
Pošaljite komentar
Pošaljite komentar


 

Partner rubrike


19.11.2019, Beograd
Organizator: CRTA i Politikon mreža
07.11.2019, Beograd
Organizator: Desk Kreativna Evropa Srbija
06.11.2019, Beograd
Organizator: PLAC III
05.11.2019, Beograd
Organizator: EPuS
31.10.2019, Kragujevac
Organizator: Swiss PRO
24.10.2019, Beograd
Organizator: Koalicija prEUgovor
03.10.2019, Beograd
Organizator: Tempus, Ministarstvo prosvete i Ministarstvo omladine
01.10.2019, Beograd
Organizator: Fondacija Fridrih Ebert i EPuS
26 - 27. 09.2019, Beograd
Organizator: Projekat Podrška Komisiji za kontrolu državne pomoći
09.09.2019, Beograd
Organizator: Ministarstvo pravde, Pištaljka, Projekat USAID i Projekat EU
06.09.2019, Beograd
Organizator: Fondacija Tempus
30.08.2019, Beograd
Organizator: Kancelarija Grada Beča u Beogradu - Eurocomm-PR
19.07.2019, Beograd
Organizator: Odbranimo reke Stare planine
18.07.2019, Beograd
Organizator: CRTA
16.07.2019, Beograd
Organizator: EIC i Ministarstvo prosvete
04.07.2019, Beograd
Organizator: CEP
26.06.2019, Beograd
Organizator: Fondacija Fridrih Ebert i EPuS
25.06.2019, Beograd
Organizator: Balkanmagazin
05.06.2019, Beograd
Organizator: MEI, Delegacija EU, Ministarstvo finansija i EU PPF
31.05.2019, Beograd
Organizator: FCD i EWB
17.05.2019, Beograd
Organizator: Ministarstvo finansija i projekat Podrška komisiji za kontrolu državne pomoći
11.05.2019, Beograd
Organizator: CRTA
10.05.2019, Beograd
Organizator: FPN
08.05.2019, Beograd
Organizator: Koalcija 27
07.05.2019, Beograd
Organizator: EPuS
22.04.2019, Beograd
Organizator: RENEXPO
16.04.2019, Beograd
Organizator: MEI, Delegacija EU i PLAK III
11.04.2019, Beograd
Organizator: ISAC fond
03.04.2019, Beograd
Organizator: CSP i Hans Zajdel fondacija
04.04.2019, Beograd
Organizator: Republika Srbija
25.03.2019, Beograd
Organizator: CRTA
20.03.2019, Beograd
Organizator: Ministarstvo finansija i Delegacija EU u Srbiji
19.03.2019, Beograd
Organizator: MONS
26.02.2019, Beograd
Organizator: EPuS i Centar za spoljnu politiku
22.02.2019, Beograd
Organizator: Centar za promociju nauke
21.02.2019, Beograd
Organizator: RES fondacija i Fondacija Hajnrih Bel
06.02.2019, Beograd
Organizator: EU info centar
04.02.2019, Beograd
Organizator: CRTA
30.01.2019, Beograd
Organizator: EU info centar, Delegacija EU i EUNIC
18.01.2019, Beograd
Organizator: NKEU
14.12.2018, Beograd
Organizator: CEP i EU info centar
4.12.2018, Beograd
Organizator: EPuS i Fridrih Ebert
30.11.2018, Beograd
Organizator: NKEU
28.11.2018, Beograd
Organizator: CEP, CFA/ÖFZ i CIFE
26.11.2018, Beograd
Organizator: Konfindustrija Srbija
26.11.2018, Beograd
Organizator: Agencija za borbu protiv korupcije
19.11.2018, Beograd
Organizator: CEP
16.11.2018, Beograd
Organizator: EU info centar
14.11.2018, Beograd
Organizator: Koalicija 27
08.11.2018, Beograd
Organizator: EPuS i Konrad Adenauer Fondacija
06.11.2018, Beograd
Organizator: POINTPULS i BCBP
06.11.2018, Beograd
Organizator: ASB i Ministarstvo za rad
06.11.2018, Beograd
Organizator: Predstavništvo Grada Beča
01.11.2018, Beograd
Organizator: U mreži i Grupa za analizu i kreiranje javnih politika
30.10.2018, Beograd
Organizator: Fondacija Tempus
17.10.2018, Beograd
Organizator: BFPI, BCBP i EPuS
14.10.2018, Beograd
Organizator: Srbija 21
12.10.2018, Beograd
Organizator: Ambasadori održivog razvoja i NKEU
09.10.2018, Beograd
Organizator: MZŽS
03.10.2018, Beograd
Organizator: EBRD
29.09.2018, Beograd
Organizator: Ambasada Švedske, MZŽS i EISP2
26.09.2018, Beograd
Organizator: Kreativna Evropa Srbija
25.09.2018, Beograd
Organizator: EPuS
25 - 26.09.2018, Beograd
Organizator: CEP i TEN
24.09.2018, Beograd
Organizator: Fondacija Fridrih Ebert
01.10.2018, Beograd
Organizator: Tempus
18.09.2018, Beograd
Organizator: UNDP i Vlada Švajcarske
14.09.2018, Beograd
Organizator: Bitef i EU info centar
14.09.2018, Beograd
Organizator: Delegacija EU i Ministarstvo pravde
13.09.2018, Beograd
Organizator: BOŠ i Kancelarija za saradnju sa civilnim društvom
07.09.2018, Beograd
Organizator: FREN i SeCons
04.09.2018, Beograd
Organizator: Tim Noći istraživača
12.07.2018, Beograd
Organizator: EU info centar
11.07.2018, Beograd
Organizator: EU info centar
03.07.2018, Beograd
Organizator: Balkanmagazin
28.06.2018, Beograd
Organizator: Istinomer i Crta
28.06.2018, Beograd
Organizator: CEP i EU info centar
27.06.2018, Beograd
Organizator: EPuS, Fondacija Fridrih Ebert
27.06.2018, Beograd
Organizator: Projektni tim, Švajcarska kancelarija za saradnju i Ministarstvo energetike
22.06.2018, Beč
Organizator: Energetska zajednica
21.06.2018, Beograd
Organizator: EPuS
20.06.2018, Beograd
Organizator: BCBP
21.06.2018, Beograd
Organizator: BOŠ
15.06.2018, Beograd
Organizator: CEP
14.06.2018, Beograd
Organizator: BCBP
15.06.2018, Beograd
Organizator: Fridrih Ebert
13.06.2018, Beograd
Organizator: EPuS i FPN
12.06.2018, Beograd
Organizator: Savet Evrope i Delegacija EU
12.06.2018, Beograd
Organizator: Fridrih Ebert
01.06.2018, Beograd
Organizator: Green European Foundation
24.05.2018, Beograd
Organizator: Kancelarija Vlade za saradnju sa civilnim društvom
21.05.2018, Beograd
Organizator: CEDEF
17.05.2018, Beograd
Organizator: CEP, EFB
16.05.2018, Beograd
Organizator: EU info centar
16.05.2018, Beograd
Organizator: EU info centar
16.05.2018, Beograd
Organizator: Centar za spoljnu politiku
14.05.2018, Beograd
Organizator: Koalicija 27
10.05.2018, Beograd
Organizator: AŽC, UŽ Peščanik
09.05.2018, Beograd
Organizator: EU info centar i Delegacija EU u Srbiji
10.05.2018, Beograd
Organizator: Fondacija Fridrih Ebert i Centar za spoljnu politku
10.05.2018, Beograd
Organizator: EPuS, FEFA
25.04.2018, Beograd
Organizator: USAID, EPuS, CEP
25.04.2018, Beograd
Organizator: ISAC fond
23.04.2018, Beograd
Organizator: NKEU
24.04.2018, Beograd
Organizator: REECO Srbija
20.04.2018, Beograd
Organizator: Udruženja
16.04.2018, Beograd
Organizator: Delegacija EU, EU info centar i Kolarčeva zadužbina
13.04.2018, Beograd
Organizator: Koalicija prEUgovor
13.04.2018, Beograd
Organizator: Fridrih Ebert
16. i 17.04.2018, Beograd
Organizator: EFB
11.04.2018, Beograd
Organizator: CEP
11.04.2018, Beograd
Organizator: Beogradski centar za ljudska prava
12.04.2018, Beograd
Organizator: EPuS
23.03.2018, Beograd
Organizator: Beogradski centar za ljudska prava
16.03.2018, Beograd
Organizator: Delegacija EU u Srbiji, EU info centar
13.03.2018, Beograd
Organizator: CEP, TEN, BENCHER
13.03.2018, Beograd
Organizator: ISAC fond
14.03.2018, Beograd
Organizator: EU info centar i PLAC II
08.03.2018, Beograd
Organizator: Balkanmagazin i EPS
08.03.2018, Beograd
Organizator: Francuski institut u Srbiji
27.02.2018, Beograd
Organizator: Evropska fondacija za demokratiju
13.02.2018, Beograd
Organizator: BCBP
08.02.2018, Beograd
Organizator: Evropska platforma za ZB
07.02.2018, Beograd
Organizator: CFP, Fondacija Hans Zajdel
01.02.2018, Beograd
Organizator: BCBP
30. i 31.01.2018, Beograd
Organizator: MDULS, ReSPA
24.1.2018, Beograd
Organizator: Tempus - Erazmus+
16.1.2018, Beograd
Organizator: Ambasada Bugarske
17.01.2018, Beograd
Organizator: Koalicija za REKOM
21.12.2017, Beograd
Organizator: POINTPULS i RAI
19.12.2017, Beograd
Organizator: Koalicija prEUgovor
14.12.2017, Priština
Organizator: Energetska zajednica
13.12.2017, Beograd
Organizator: EU info centar, CAPE
13.12.2017, Beograd
Organizator: EPuS
08.12.2017, Beograd
Organizator: EPuS, EIB
08.12.2017, Beograd
Organizator: Savet Evrope, EU
07.12.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU, EU Info centar, KCSD, Fondacija Divac
05.12.2017, Beograd
Organizator: POINTPULS, BCBP, BIRN, TS
06.12.2017, Beograd
Organizator: EPuS
05.12.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU i RZS
29.11.2017, Beograd
Organizator: EPuS i Fondacija Fridrih Ebert
17.11..2017, Beograd
Organizator: Koalicija 27
15.11.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU, UNDP
15.11.2017, Beograd
Organizator: Balkanmagazin
14.11.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU, Ministarstvo rada, EU info centar
07.11.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU, EU info centar, PKS
03.11.2017, Beograd
Organizator: ISAC fond i Fondacija Fridrih Ebert
01.11.2017, Beograd
Organizator: Evropski pokret u Srbiji
31.10.2017, Beograd
Organizator: EPuS i FPN
01 - 02.11.2017, Novi Sad-Beograd
Organizator: Francuski institut
25.10.2017, Beograd
Organizator: Koalicija prEUgovor
24.10.2017, Beograd
Organizator: Evropski pokret u Srbiji
23.10.2017, Beograd
Organizator: RYCO
17.10.2017, Beograd
Organizator: Fondacija Tempus
12.10.2017, Beograd
Organizator: Građanske inicijative
11.10.2017, Beograd
Organizator: TACSO
10.10.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU i Tim UN
09.10.2017, Brisel
Organizator: Savet za regionalnu saradnju
06.10.2017, Beograd
Organizator: Fondacija Tempus
05.10.2017, Beograd
Organizator: Forum za međunarodne odnose Evropskog pokreta u Srbiji i Fondacija Fridirh Ebert
02.10.2017, Beograd
Organizator: CZKD
28.09.2017, Beograd
Organizator: Fondacija Tempus
26.09.2017, Beograd
Organizator: EUNIC Srbija
22.09.2017, Novi Sad
Organizator: CINS
21.09.2017, Beograd
Organizator: Ministarstvo pravde
20.09.2017, Pančevo
Organizator: Gradska uprava Pančeva
19.09.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU, EU info centar i SKGO
18.09.2017, Beograd
Organizator: BOŠ i Kancelarija za saradnju sa civilnim društvom
15.09.2017, Beograd
Organizator: Beograd Prajd
14.09.2017, Beograd
Organizator: POINTPULS i BCBP
15.09.2017, Beograd
Organizator: Delegacija EU u Srbiji
14.09.2017, Vlasinsko jezero
Organizator: Evropski PROGRES
13.09.2017, Beograd
Organizator: Centar za spoljnu politiku
06.09.2017, Beograd
Organizator: Ujedinjene nacije
05.09.2017, Beč
Organizator: Energetska zajednica
25.08.2017, Beograd
Organizator: Balkanmagazin i EPS
25.07.2017, Beograd
Organizator: Beogradski centar za bezbednosnu politiku
06.07.2017, Beograd
Organizator: Ministarstvo zaštite životne sredine i Nacionalni konvent
04.07.2017, Beograd
Organizator: ISAC fond i Fridrih Ebert fondacija
30.06.2017, Beograd
Organizator: Centar za spoljnu politiku i Fridrih Ebert fondacija
22.06.2017, Beograd
Organizator: CEP, EU Info centar
22.06.2017, Beograd
Organizator: EU info centar
22.06.2017, Beograd
Organizator: Fondacija Hajnrih Bel
15 - 17.06.2017, Beograd
Organizator: Evropa Nostra, Evropa Nostra Srbija, Mreža za nasleđe JIE
14.06.2017, Beograd
Organizator: Ambasada Italije u Srbiji
15.06.2017, Beograd
Organizator: Novinska agencija Beta
18.05.2017, Beograd
Organizator: EU info centar
18.05.2017, Beograd
Organizator: EU info centar
25.05.2017, Beograd
Organizator: EU Info centar

PROJEKTI I KONKURSI

EurActiv franšiza za Srbiju:
Novinska agencija BETA, direktor: Radomir Diklić, glavni i odgovorni urednik: Dragan Janjić
Novinska Agencija Beta
Developed by Zorica Filipović, Predrag Tošić
EKO ZNACKA